(пусто)
 
Валюта:
Русский  українська 

Блог / Новини

11.05.2015 16:58:27
31.01.2013 16:32:55
18.12.2012 03:21:50
13.03.2012 02:46:08
27.01.2012 03:57:25
Підписатись на новини:
або RSS 2.0
Оцените удобство работы с нашим магазином

Поляризаційні окуляри Поляризаційні окуляри призначені для водіння машини в сонячну погоду, особливо після дощу, а також для риболовлі.

 

Поляризаційна - це та хвиля, в якій є найбільш бажаний напрямок коливань. Виключно у поперечних хвиль можлива поляризація, а в напрямках, які перпендикулярні напрямку поширення випромінювання відбуваються коливання.

 

Так як природне світло випромінюється атомами з мимовільною орієнтацією в просторі, він є неполяризованим. Тому використовуються поляризатори, які отримують поляризоване випромінювання з неполяризованого.

Приклад поляризації світла

Матеріал, з якого зроблені поляризатори містить лінійно-односпрямовані структури, завдяки чому пропущені через поляризатор хвилі випромінювання мають коливання певного напряму, що виділяються з природного світла. Якщо два поляризатора схрестити під кутом 90 градусів, то крізь них не пройде природне світло. Це найбільш простий спосіб, як відрізнити поляризовані окуляри від простих сонцезахисних.

 

Певна частина світлових променів на межі розділу двох середовищ відбивається, деякі з них переломлюються (повітря/вода), а деякі поглинаються (повітря/тверде тіло).

 

Переважно в відображених променях відбуваються коливання перпендикулярно площині, однак при певному куті падіння, наприклад кут Брюстера, відбитий промінь повністю лінійно поляризований.

 

Принцип дії поляризаційних окулярів

Ефект окуляр Принцип дії поляризаційних окулярів полягає в відсіканні поляризованого і відбитого випромінювання. Під час їзди на машині відсікається випромінювання, яке відбивається від інших автомобілів або від мокрої поверхні дороги, так само від поверхні води (у випадку рибалки). Крім цього, для людей, які носять коригуючі окуляри розроблені спеціальні поляризаційні насадки.

 

Поляризаційні окуляри, оснащені жовтими лінзами.

Жовті лінзи Щоб розібратися в принципі дії окуляр з жовтими лінзами потрібно згадати спектральні характеристики джерел випромінювання.

 

Розподіл світла дуже умовний, так як зміна всіх кольорів відбувається одночасно безперервно і може містити велику кількість півтонів. Спектральні кольори відповідають наведеним довжинах хвиль, нм: інфрачервоний - 770, червоний - 630, оранжевий і жовтий - 590, зелений - 570, синій - 495 і ультрафіолетовий - 390.

 

Випромінювання, яке випускають нагріті рідини і тверді тіла мають безперервний спектр, тобто містять всі види хвиль видимого діапазону. Максимум видимого спектру становить 555 нм.

 

Графік випромінювання З графіка видно, що використання сонцезахисних окулярів пропускною здатністю 50% (поляризаційні) видимість опускається до 0,5, а при використанні окулярів з жовтими лінзами залишається колишньою. Таким чином використання подібних окуляр в нічний час або похмуру погоду не призведе до відчутних втрат видимості.

 

Світіння атомарних газів і парів представлено у вигляді набору окремих ліній з певною довжиною хвилі. Галогенні джерела світла (автомобільні фари) зміщують основну яскравість в синю область.

 

Фари з лампами розжарювання мають безперервний спектр, тобто лінії хвиль всіх довжин, так само і УФ діапазон. Лампи розжарювання світять жовтувато-білим кольором.

 

Галогенні лампи автомобілів випромінюють синьо-білий колір в діапазоні 447, 492, 667, 706 нм. а також спектральні лінії УФ діапазону.

 

Багато хто помилково вважає, що для того, щоб зробити жовті лінзи необхідно просто скло або пластик пофарбувати жовтою фарбою, але це зовсім не так.

 

Виготовивши світлофільтр зі смужкою 570-590 нм, вийде пропускання тільки жовтого кольору. Всі предмети стануть жовтими, тільки одні темніше, а інші світліше. У таких окулярах неможливо працювати за комп'ютером, а тим більше водити автомобіль, так як рецептори кольору просто жахливі.

 

Як відомо, білий колір стане жовтим, якщо з нього прибрати синю складову. Те ж відбудеться у разі фарбування скла або пластмаса жовтою фарбою, яка буде поглинати або відштовхувати синю складову діапазону.

 

Властивості окуляр з жовтими лінзами.

  • Будь-який фільтр покращує контраст зображення і, як наслідок підвищує його чіткість. Для очей людини найголовніше зберегти або відновити (погані погодні умови, сутінки) жовту складову світла. У денний час максимальний показник спектральної видимості становить 555 нм, а основна смуга спектральної видимості 500-600 нм, тобто вона повністю охоплює значення жовтої складової.
  • Похмура погода, туман, сутінки. Поліпшення комфорту і різкості зору значно зростають за рахунок того, що в сутінки і погану погоду спектральна видимість зміщується в синьо-зелену область. Щоб поліпшити зір просто необхідно змінити відчуття кольору в жовту, тобто денну область за допомогою жовтих лінз. При цьому значно пригнічується біло-блакитна область і відбуваються невеликі втрати кольору.
  • Нічне водіння в окулярах Водіння автомобіля в нічний час. Ефект захисту світіння від зустрічних фар полягає в тому, що жовті лінзи можуть не тільки пропускати, але і в значно відображати жовту складову світла, тобто синю вони поглинають. Це що стосується ламп розжарювання. Галогенні лампи навпаки мають істотну синю складову, а жовте шкло в свою чергу просто фільтрує синю складову.

На верхню частину куляр нанесено дзеркальне покриття (смужка відбиття), яке може врятувати від

Clip-On насадки

яскравих променів сонячного світла, проте в таку погоду рекомендується носити сонцезахисні окуляри, що б не сліпити водіїв інших автомобілів.

 

Люди, що володіють хорошим зором або ті, хто носить контактні лінзи можуть скористатися поляризаційними окулярами з жовтими або коричневими лінзами. Людям, які носять окуляри з діоптріями підійдуть насадки CLIP-ON.

 

Водіям бажано мати при собі обидві пари окулярів, або насадки CLIP-ON жовтого і коричневого кольору.


Эффект очков Cafa France